2014 yılında kurulan Teleon İletişim Teknolojileri kurumlara IP tabanlı ses ve iletişim çözümleri sunmaktadır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’dan işletmeci (operatör) lisansları alarak telekomünikasyon sektöründe Sabit Telefon, Faks, SMS, Sesli Mesaj, Toplu SMS, Arama Kartı, Sanal Santral ve katma değerli hizmetleri tek panelde birleştirerek abonelerine hizmet veren Teleon İletişim Hizmetleri , sektörde öncülük etmeyi sürdürmektedir. SMŞH ve STH lisansları almış yeni nesil telekom firmasıdır. Yurt içinde operatörlerle ve önde gelen yurt dışı operatörleriyle arabağlantı sözleşmelerini yapmış, bu çerçevede teknik bağlantılarını kurmuş, karşılıklı doğrudan SES ve SMS çağrı sonlandırmaktadır.

IP üzerinden ses ve görüntü iletimini sağlayan ürünlere odaklanan Teleon, sunmuş olduğu tüm ürün ve çözümlere katma değer sağlamaktadır. IP iletişim sistemleri konusuna odaklanan Teleon, sunduğu katma değerli çözümler ve her geçen gün genişlettiği ürün yelpazesi ile kurumların, daha verimli ve daha karlı firmalar olmalarını hedeflemektedir. Bu bağlamda, kurumların ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek, gereksinimlere göre özelleştirilmiş en etkin tümleşik iletişim çözümlerini sunmaktadır. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren iş ortakları ile birlikte önemli IP iletişim projeleri gerçekleştiren Teleon, iş ortaklığı yapısını her geçen gün güçlendirmektedir.

Satış ve operasyon süreçlerinde, profesyonel bir kadro ile çalışan Teleon İletişim Hizmetleri’nin bünyesinde, sertifikalı mühendisler ve yazılım geliştirme ekibi de bulunmaktadır.

İş hayatındaki başarının temelinde, güven, kalite, müşteri odaklılık ve yenilikçilik ilkelerinin yattığı inancıyla yoluna devam eden Teleon İletişim Hizmetleri, her geçen gün gelişimini artırarak büyümeye devam etmektedir.