Skype for Business kurumsal iletişim altyapılarında UC ihtiyaçlarını varolan PBX yada IPPBX ile entegre edilebilmektedir. Çalışanlar kullandıkları mevcut sistemin önemli özelliklerinden anlık durum, ekran paylaşımı, anlık mesajlaşma ile birlikte santralin Voice Mail, IVR gibi fonksiyonlarını entegre edebilmektedir. 

Lync  ile IPPBX entegrasonun en kolay yolu SIP protokolü üzerinden entegre etmek. Microsoft kullandığı SIP standardı her ne kadar evrensel standartlara uygun olsa da bir çok IPPBX üreticisinin farklı SIP yaklaşımları nedeniyle tam uyum ve entegrasyon mümkün olmamaktadır. Bu doğrultuda kullanılan yazılımsal ve donanımsal SBC ürünleri ile entegrasyon mümkün olmaktadır. Microsoft tarafından test edilen ve sertifikalandırılan SBC ürünleri Microsoft sayfasında listelenmiştir.

Benzer şekilde sadece IPPBX ile entegrasyonun olmadığı geleneksel telefon şebekesi üzerinden çağrı anahtarlamak gerektiğinde üzerinde PSTN/ISDN portları barındıran SBC/MSBR ürünleri tercih edilmektedir. Microsoft tarafından test edilen ve sertifikalandırılan ürünlerin listesine aynı sayfadan ulaşılabilir.

Sangoma SBC ürünleri ile SIP altyapısına sahip PBX, VoIP Trunk seçenekleri ile bağlantı sağlarken geleneksel telefon şebekeleri yada santralleri ile bağlantıyı da anahtarlayabiliyor. Bilinen güvenlik, performans analizi ve raporlama seçeneklerini küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için yazılımsal ve donanımsal SBC alternatifleri ile esnek çözümler sağlıyor.